Zlecanie badań marketingowych

Biuro badawcze Bega - kolportaż ulotek, bazy teleadresowe, bazy medyczne

Nasza siedziba
Centrum Warszawy 2009

Wypełnianie płatnych ankiet
Na dzisiejszym rynku pracy bardzo często natrafić można na oferty pracy dorywczej. Część z nich dotyczy zajęć wykonywanych bez wychodzenia z domu. Bardzo często z tego typu ofert korzystają studenci, uczniowie, matki małych dzieci lub nawet osoby, które mimo wykonywania pracy zawodowej chcieliby uzupełnić swój portfel o dodatkowe środki. Wśród tego typu ofert zdarzają się ogłoszenia dotyczące zarabiania na ankietach. Wymagania stawiane potencjalnym „pracownikom” są bardzo niewielkie. Wystarczy mieć dostęp do Internetu, co dziś nie jest problemem.

Panel online
Firmy badawcze bardzo często korzystają z możliwości jakie dają badania internetowe. Dzięki tego typu metodzie firmy mogą liczyć na zgromadzenie dużej siatki respondentów, co jest utrudnione w przypadku bardziej tradycyjnych metod takich jak PAPI. Ponadto firma badawcza ma stały dostęp do respondentów, których dane są przechowywane na serwerach. Dane te są gromadzone po uprzedniej rejestracji zainteresowanego. Jest ona niezbędna i wymaga podania dosyć szczegółowych danych np. miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu, wykształcenia, wieku a nawet numeru konta bankowego. Podanie tak szczegółowych danych pozwala systemowi na zakwalifikowanie użytkownika do odpowiedniego badania. Konieczność skrupulatnej rejestracji nie powinna wprowadzać zainteresowanych w zakłopotanie. Dane przechowywane na serwerach są w pełni bezpieczne i wykorzystywane tylko na potrzeby badania. Zgodnie z założoną próbą danego badania, system przysyła zaproszenia poszczególnym, kwalifikującym się zarejestrowanym. Odebranie tego typu zaproszenia nie jest jednoznaczne z koniecznością wzięcia udziału w badaniu. W zaproszeniu jest najczęściej podany termin trwania badania, dzięki czemu można wybrać dogodny dla siebie moment na realizację ankiety.

Zarabiaj przez Internet
Zaproszenie do badania zawiera przede wszystkim cel badania, czas realizacji ankiety, okres trwania badania oraz ilość punktów, które można otrzymać za wypełnienie ankiety. Po zgromadzeniu odpowiedniej liczby punktów na koncie można je wymienić na prawdziwe pieniądze. Najczęściej dostępne są one na kontach typu PayPall, dzięki czemu można je przelać na swoje konto lub zapłacić nimi bezpośrednio za zakupy. Tego typu metoda zarabiania dodatkowych pieniędzy jest na tyle komfortowa, że nie wymaga od „pracownika” dużego zaangażowania i pełnej dyspozycyjności. Jest więc doskonałym sposobem na dorobienie kilku groszy dla studentów, uczniów, matek zajmujących się dziećmi itp. Rzeczą oczywistą jest, że im więcej czasu poświęci się na wypełnianie płatnych ankiet online, tym większa gratyfikacja. Wymagania stawiane zainteresowanym tego typu pracą są wręcz niedostrzegalne, polegają jedynie na posiadaniu dostępu do Internetu za pomocą dowolnego urządzenia. Nie jest istotny rodzaj wyuczonego zawodu, płeć, znajomość języka obcego itp. Z punktu widzenia społeczności badaczy, każdy respondent jest wartościowy.

Badania rynku

Na potrzeby wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw, przeprowadzamy profesjonalne badania rynku, mające na celu określenie wszystkich elementów wpływających na przykład na zbyt danego rodzaju towarów bądź też usług. Jest to bardzo pożyteczne badanie, bowiem dzięki niemu nasi klienci, mogą jeszcze skutecznie planować swoje działania, podpierając się w tym procesie informacjami pozyskanymi przez nas w procesie badania rynku.

czytaj całość

Obliczenia statystyczne

Na zlecenie naszych klientów, bądź też w ramach bardziej złożonych procesów badawczych, przeprowadzamy wszelkiego rodzaju, skomplikowane obliczenia statystyczne, które powinny być przeprowadzane zawsze w połączeniu z badaniami statystycznymi. Są one bardzo przydatne przede wszystkim w przypadkach, kiedy zbieramy szczątkowe informacje o dość złożonym zjawisku masowym, którego nie sposób dokładnie i precyzyjnie zbadać, wobec czego, należy zastosować metody czysto statystyczne.

czytaj całość

Gotowe opracowania statystyczne

Stale prowadzimy także badania na większości rynków w naszym kraju, w wyniku czego, powstają gotowe opracowania statystyczne, dotyczące poszczególnych branż i sektorów. Są to opracowania, które każdy może zupełnie spokojnie zakupić i wykorzystać do swoich celów, oczywiście jeśli wie jak się posługiwać tego rodzaju informacjami.

czytaj całość